Gerda Märtensi isikunäitus pildiraamatu „Loomine“ illustratsioonidest

Eesti kontserdimajades rändav näitus „Loomine“, mis koondab endas osa Dino Buzzati samanimelisele lühijutule loodud illustratsioone suurendatud ning prinditud kujul, räägib tekstiga paralleelse pildiloo maailma loomisest, kunsti loomisest ning loojatest endist.

Viimaseid on piibliloo raamistikule tuginevas, kuid kaasaegsesse vormi valatud humoorikas teoses mitu – oma roll on küll kõigeväelisel, kuid veelgi tähtsamad tegelased ajaloo alguses on hoopiski inglid, iseäranis üks, kelle kavatsused pole päris selged ei lugejale ega raamatu tegelastele. Tema loomingu vili osutub aga inimajaloo lõikes ülioluliseks ning on sama vastuoluline kui ta ise.

Eksponeeritud pildid on originaalis valminud aeganõudvas, hariliku pliiatsi ja akvarelli tehnikas ning on edasiarendus minu graafika eriala magistritööst.

Pildiraamat „Loomine“ ilmus esmalt 2015. aastal Itaalias kirjastuselt Orecchio Acerbo ning 2016. aastal andis kirjastus Koolibri raamatu välja eestikeelsena.

Minu eesmärk raamatuillustraatorina on ahvatleda vaatajat pildimaailma sukelduma ning leidma sealt lugusid, äratundmist ja üllatusi, emotsioone ja mõtisklusi. Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali ja graafika erialal ning õppinud illustratsiooni Macerata Kunstiakadeemias Itaalias. Mul on olnud õnn osaleda näitustel Eestis, Lätis, Itaalias, Kreekas, Poolas, Soomes, USA-s, Venemaal ning minu töid on Roomas asuva galerii Tricromia kogus. Raamatute illustreerimisega tegelen alates 2014. aastast.

Näitusel eksponeeritud pilte on võimalik osta – täpsemat infot saab küsida kontserdimaja teenindajatelt. Näitust on võimalik külastada majas toimuvate ürituste ajal ning omades sissepääsuks ürituse piletit.

 

Gerda Märtens

www.gerdamartens.com